
Ing. Šárka Fridriksson
Ředitelka MŠ MotýlekVystudovala národní hospodářství na VŠE a speciální pedagogiku. Věnuje se psychologii Zdeňka Matějčka, kterým se inspirovala i při založení mateřské školy Motýl s.r.o. Jejím mottem je "trest nevychovává". Velký důraz klade na individuální rozvoj každého dítěte.
Má ráda své tři děti, jízdu na koních a běhání.
Absolvovala také několik kurzů například
- Nadané dítě
- Diagnostika dítěte předškolního věku
- Školní zralost dítěte
- Dítě s ADHD v mateřské škole aj.

Sarah Limon
Pedagog, rodilý mluvčíI am from the USA and have moved to Prague to be an English teacher. I have a degree in Early Grades Education from West Chester University and I am a certified teacher in the USA. I also have TEFL certification to teach English. I have been working with young learners in the classroom for the past 9 years as well as working with kids at day camps for the past 4 years. As a teacher I love being able to make learning fun for students. I want them to be excited to come into my class and feel safe to express themselves and try their best to succeed! I have volunteered in Thailand teaching English. I have always known that I wanted to be a teacher and moved to Prague to continue my career abroad. In my free time I enjoy traveling, cooking and baking, listening to music, and spending time with my family and friends.

Irena Vodičková
Učitelka MŠVystudovala jsem střední pedagogickou školu se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku. Jsem otevřená novým postupům, ale čerpám i z tradičních přístupů, ke kterým se moderní pedagogika opět vrací. Protože v dětech vidím budoucnost, stále se učím a sleduji nové metody pro práci s dětmi. Mé působení ve školce je cesta, na které s dětmi sdílíme společné poznatky, které si předáváme navzájem. Já učím děti a ony učí mne. Společně objevujeme nový, zajímavý svět.
- logopedický asistent
- kurz první pomoci Real, První pomoc dětem
- osvědčení zdravého životního stylu
- úvod do zdravotní tělesné výchovy v rámci MŠ
Zajímám se také o rozvoj dětí v oblastech
- hudební výchovy (zpívání, rytmické hry, práce s nástroji, dechová cvičení)
- cvičení všeho druhu - sport jako důležitá součást životního stylu (jóga, rozcvičky různých druhů, atletika)

Veronika Říhová
Asistentka pedagogaÚčastnila se kurzu Respektovat a být respektován, přednášek o důležitosti kreativního myšlení při práci s dětmi a kurzu asistenta pedagoga. V mateřské školce miluje vyrábění a malování s dětmi.
Ráda tráví svůj volný čas s rodinou, cestuje a sportuje.

Petra Záleská
Asistent pedagogaVystudovala taneční konzervatoř a dodnes se tanci aktivně věnuje. Ve školce mimo své přímé práce konzultačně vypomáhá s přípravou choreografie pro vystoupení před rodiči, stejně tak s pohybovou průpravou a rozcvičkami.
- kurz Asistent pedagoga
- práce v DDM, vedoucí kroužků a zájmových aktivit pro děti
- učitelka v ZUŠ
Upozornění
Od 1. 1. 2020 – 31. 1. 2022 je naše instituce realizátorem projektu „MŠ Motýl Inkluze – OP Praha pól růstu II“ s registračním číslem CZ.07.4.68/0.0/0.0/18_066/0001471, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt naší školy si klade za cíl zvýšení kvality vzdělávání ve své instituci pomocí posílení inkluze v multikulturní společnosti. Během projektu dojde k realizaci odborných a komunitních setkávání s rodiči dětí či jejich zákonných zástupců. Součástí projektu je taktéž posílení personální podpory, konkrétně dvojjazyčného školního asistenta pro žáky s odlišným mateřským jazykem.
Mateřská škola Motýl s.r.o. V rámci projektu č. CZ.07.4.68/0.0/0.0/18_066/0001471 s názvem MŠ Motýl Inkluze - OP Praha pól růstu II, který byl realizován v období od 1.1.2020 – 31.1.2022 se v naší MŠ uskutečnilo několik tematických setkání:
Komunitně osvětová setkávání:
Téma: Jazyková podpora rodičům a dětem napříč českým vzděláváním
Realizována dne 27.6.2020 od 12:00 do 14:00 hod.
Cílem aktivity bylo seznámit účastníky prostřednictvím externího odborníka s problematikou vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem, podrobně s nimi toto téma prodiskutovat, zasvětit je do současné situace ve školách, předat jim užitečné rady a tipy v rámci komunikace se školou, přípravy na další stupně vzdělávání, řešení případných problémů, se kterými se mohou setkat a představit jim některé příklady dobré praxe. Setkání s externím odborníkem bylo zaměřeno primárně na rodiče dětí s OMJ, nicméně akce se mohla zúčastnit také široká veřejnost.
Téma: Začlenění cizinců do českého vzdělávání
Realizováno dne 12.9.2020 od 13:00 do 15:00 hod.
Cílem akce bylo rozšířit a prohloubit povědomí účastníků o celkové problematice inkluze cizinců do českého prostředí, předat jim také informace a složitosti týkající se začleňování cizinců do českého vzdělávání, představit některé metody práce v rámci výuky cizinců a v neposlední řadě zodpovědět co nejvíce případných dotazů. Setkání vedl externí odborník se zkušenostmi v této oblasti. Akce byla určena široké veřejnosti, komunitě z Prahy 8, rodičům dětí všech věkových kategorií, protože tato problematika je aktuální a týká se většiny lidí.
Téma: Péče o životní prostředí v okolí školy
Realizováno dne 7.2.2021 od 13:00 do 15:00 hod.
Prostřednictvím komunitního setkání byli účastníci seznámeni s prostředím umístění naší školky, jak z hlediska historického a kulturního základu, tak i z hlediska možností trávení volného času. Akci vedli dva externí odborníci. Cílem bylo za pomoci všech zúčastněných prodiskutovat otázky týkající se např. přístupových cest, herních ploch, a dalších témat týkající se místního prostředí, tak aby byly v souladu s potřebami a zájmy místních uživatelů a řešila se také celková péče o životní prostředí v dané oblasti.
Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči dětí ve školách:
Téma: Komunitní aktivity
Realizováno dne 17.4.2021 od 13:30 do 15:30 hod.
Cílem akce bylo účastníky informovat a rozvinout u nich povědomí o pojmech otevřená škola, komunitní aktivity a obecně představit také pojem inkluze. Externí odborník představil rodičům role školy jako komunitního centra a vysvětlil také principy fungování, zaměření otevřené školy včetně přínosů tohoto konceptu. Největší část akce byla věnována otevřené škole v rámci realizace komunitních aktivit. Dozvěděli se zde také, jak se mohou aktivně podílet na rozvoji a běhu naší mateřské školy. V rámci pojmu inkluze byli účastníci informováni o metodách inkluze v naší školce.
Téma setkání: Principy otevřené školy
Realizováno dne 19.6.2021 od 13:30 do 15:30 hod.
Tato akce navazovala na předchozí dubnové setkání. Zde bylo cílem prohloubení znalostí účastníků v rámci problematiky otevřené školy a jejího fungování včetně bariér ve vzdělávání a jejich řešení. Nedílnou součástí řešeného tématu byla také podpora pro ředitele a učitele škol. Účastníci měli možnost pochopit fungování naší mateřské školy. V návaznosti na toto téma bylo cílem zapojit účastníky již aktivně do činností školky, inovací a rozvoje včetně možností řešení aktuálních problémů. Vzhledem k předchozímu motivačnímu setkání, byli účastníci velmi aktivní a již měli připravené inovativní nápady a myšlenky. V závěru setkání byl rodičům představen také náš projekt, který realizujeme v rámci výzvy č. 49 z OP PPR, jehož aktivity jsou zacíleny na děti s odlišným mateřským jazykem a jejich začlenění do českých škol
Od 1. 1. 2021 – 31. 12. 2022 je naše instituce realizátorem projektu „Šablony III - MŠ Motýl“ s registračním číslem CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_081/0019346, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na personální podporu a společné vzdělávání žáků. Celková výše podpory činí 229 711,- Kč.
Od 1.9.2020 – 31.12.2022 je naše instituce realizátorem projektu „MŠ Motýl Inkluze - OP Praha pól růstu III“ s registračním číslem CZ.07.4.68/0.0/0.0/19_071/0001953, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt naší školy si klade za cíl zvýšení kvality vzdělávání ve své instituci pomocí posílení inkluze v multikulturní společnosti. V rámci projektu dojde k zapojení dvojjazyčného asistenta pedagoga pro děti s odlišným mateřským jazykem a také k realizaci odborných a komunitních setkávání s rodiči dětí či jejich zákonných zástupců.
Ceny našich služeb
Téma inkluze: Úvod do tématu: Výuka a práce s dětmi s postižením